Zespół Szkół Licealnych i Technicznych

ü      3 -letnie liceum profil socjalny

ü      4 - letnie technikum odzieżowe - technik technologii odzieży

ü      3 - letnia szkoła zawodowa - krawiec

Interesujesz się otaczającym Cię światem, nie boisz się otworzyć książkę, teatr nie kojarzy Ci się z salą tortur, a matura nie jest szczytem Twoich możliwości?

(Jeśli tak,) nasze Liceum Ogólnokształcące może być szkołą, w której nie zmarnujesz trzech lat swojego życia.

W 3 – letnim liceum ogólnokształcącym realizowany jest program nauczania w zakresie rozszerzonym z języków obcych i informatyki.

Młodzież uczy się dwóch języków obcych (do wyboru: język angielski, język niemiecki, język rosyjski) przy użyciu specjalistycznych programów oraz Internetu.

Już wiesz, że we współczesnej gospodarce najbardziej dynamicznie rozwija się sektor usługowy, a Twój kraj nadrabia w tej dziedzinie wieloletnie zaległości? Pojęcie "własny biznes" nie kojarzy Ci się tylko z grą planszową i wierzysz, że Tobie jednak się uda?

(Jeśli tak,) rozpocznij karierę w naszym Liceum o profilu Usługowo - Gospodarczym.

W 3 – letnim liceum o profilu usługowo - gospodarczym prowadzone są następujące przedmioty zawodowe: podstawy ekonomiczne i prawne, obsługa ruchu turystycznego i organizacja turystyki, podstawy rachunkowości i finansów, marketing w turystyce.

Nie odwracasz głowy, gdy widzisz ludzi potrzebujących pomocy? Jest dla Ciebie oczywiste, że ktoś musi pomagać dzieciom, ludziom starszym i niepełnosprawnym? Chcesz połączyć Twoją naturalną potrzebę kontaktu z drugim człowiekiem z przyszłą pracą, która zapewni Ci źródło utrzymania?

(Jeśli tak,) nasze Liceum o profilu Socjalnym da Ci podstawy, na których zbudujesz swoją przyszłość.

W 3 - letnim liceum o profilu socjalnym poza przedmiotami ogólnokształcącymi i dwoma językami obcymi realizowane będą trzy bloki tematyczne (Człowiek jako jednostka, Człowiek w środowisku, Twórcze przeobrażanie świata), na których uczniowie poznają elementy psychologii, etyki, socjologii i pedagogiki.

Lubisz rysować i projektować? Chcesz samodzielnie realizować swoje pomysły? Chcesz wyróżniać się z tłumu oryginalnym strojem, widzisz swoją przyszłość w branży odzieżowej?

(Jeśli tak,) wybierz technikum w zawodzie Technik technologii odzieży, pomożemy Ci zrealizować Twoje pomysły i marzenia.

W 4 – letnim technikum odzieżowym - technik technologii odzieży prowadzone są następujące przedmioty zawodowe: podstawy projektowania odzieży, pracownia modelowania, pracownia wytwarzania modeli, organizowanie procesów produkcyjnych.

Interesujesz się modą, krojem i szyciem? Chcesz nauczyć się ciekawego, przyszłościowego zawodu? Chcesz znaleźć zatrudnienie lub sam prowadzić działalność usługową?

(Jeśli tak,) zostań uczniem Zasadniczej Szkoły Zawodowej w zawodzie Krawiec.

W 3- letniej zasadniczej szkole zawodowej - krawiec w planie nauczania uwzględnione są dodatkowe zajęcia edukacyjne z technologii informacyjnej.

Młodzież może rozwijać swoje umiejętności i zainteresowania na kółkach:
teatralnym, plastycznym, informatycznym, dziennikarskim

Uczniowie mogą korzystać w swoim wolnym czasie z pracowni informatycznej ze stałym łączem internetowym.
</HTML> <!-- cba </body><!-->